UWAGA: Każdy użytkownik jest proszony o dokończenie tłumaczenia stron w kategorii „Tłumaczenia do ukończenia” przed rozpoczęciem tworzenia nowych stron

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Bukłak

Z ARK: Survival Evolved Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bukłak

Waterskin (Empty).png

Powoli przecieka, ale pomaga się nawodnić.

Przedmiot jadalny - wartości dla ludzi
Rodzaj Narzędzie
Woda 100
Przedmiot
Waga 0.3
Rozmiar stosu 1
Komenda spawnująca
cheat giveitemnum 47 1 0 0
lub
cheat GFI WaterSkin 1 0 0
lub
cheat giveitem "Blueprint'/Game/PrimalEarth/CoreBlueprints/Items/Consumables/PrimalItemConsumable_WaterskinCraftable.PrimalItemConsumable_WaterskinCraftable'" 1 0 0
Obecne w Zrzutach
Crafting
Required level Level 3
Engram Points 6 EP
Crafting XP 1 XP
Unlocks
Used to craft 0 items
Used to craft 0 items
Crafted in Ekwipunek
Ingredients
Wszystkie potrzebne zasoby
4 × Hide.png Skóra
12 × Fiber.png Włókno

Przegląd[edytuj | edytuj kod]

Bukłak jest narzędziem, którego zadaniem jest przechowywanie wody, by gracz był zawsze nawodniony. W przeciwieństwie do wysokopoziomowych odpowiedników, słoika wody i manierki, bukłaki są lekkie i łatwe do stworzenia, czyniąc je cennymi dla początkujących graczy. Minusem bukłaków jest to, że powoli wycieka z nich woda znajdująca się w środku.

Gracze przed dolaniem wody mogą napić się z bukłaka tylko raz.

Użycie[edytuj | edytuj kod]

Gracze mogą użyć Bukłaka do przechowywania wody i do ochrony przed Dehydrated.pngOdwodnienie podczas podróży. By użyć, napełnij bukłak niosąc go w ekwipunku; użyj go (niezależnie czy w ekwipunku głównym czy podręcznym) stojąc w wodzie. Napełnianie bukłaka równocześnie uzupełni twój poziom Wody. Alternatywnie możesz napełnić go poprzez umieszczenie bukłaka w ekwipunku Ujścia wody.

Poziom wody napełnionego bukłaku jest pokazany w formie niebieskiego paska u dołu ramki przedmiotu. Zwracaj na to uwagę co jakiś czas, jako że z czasem będzie powoli maleć. Bukłakowi zajmuje około 36 minut i 40 sekund by w pełni się opróżnić; 1 punkt wody spada co 22 sekundy.

W czasie deszczowej pogody gracz może napełnić bukłak stojąc na dworze.

Nie jest zalecane dla graczy, by robić długodystansowe śródlądowe wyprawy bez znajomości pobliskich źródeł wody ze względu na wyciekanie jej z bukłaka.

Dodatkowe informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Ikona bukłaka zmienia się na bardziej napęczniały gdy jest napełniony poprzez Ujście Wodociągu; obrazek nie powraca do poprzedniego stanu gdy jest pusty, chyba, że opróżni się go w garnku do gotowania podczas tworzenia barwników.
  • Nie możesz napełnić Bukłaka podczas pływania; znajdź brzeg by napełnić pojemnik.


Szablon:Nav Narzędzia