UWAGA: Każdy użytkownik jest proszony o dokończenie tłumaczenia stron w kategorii „Tłumaczenia do ukończenia” przed rozpoczęciem tworzenia nowych stron

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Słoik wody

Z ARK: Survival Evolved Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Słoik wody

Water Jar.png

Bezpiecznie przechowuje sporo wody, ale jest też troszkę ciężki.

Przedmiot jadalny - wartości dla ludzi
Rodzaj Narzędzie
Woda 200
Wynik pleśnienia 20x20px 120
Przedmiot
Waga 5.0
Rozmiar stosu 1
Komenda spawnująca
cheat giveitemnum 15 1 0 0
lub
cheat GFI WaterJarCraftable 1 0 0
lub
cheat giveitem "Blueprint'/Game/PrimalEarth/CoreBlueprints/Items/Consumables/PrimalItemConsumable_WaterJarCraftable.PrimalItemConsumable_WaterJarCraftable'" 1 0 0
Obecne w Zrzutach
Crafting
Required level Level 26
Engram Points 12 EP
Crafting XP 6.4 XP
Prerequisites
Used to craft 0 items
Used to craft 0 items
Crafted in Ekwipunek
Ingredients
Wszystkie potrzebne zasoby
7 × Cementing Paste.png Cement
5 × Hide.png Skóra

Przegląd[edytuj | edytuj kod]

Słoik wody jest lepszą, aczkolwiek cięższą, wersją Bukłaku, jako, że wraz z czasem nie traci on trzymanej wody. Mimo to, na mapie Spalona Ziemia, Słoik wody tak jak wszystkie zbiorniki na wodę z czasem będzie ją powoli tracił.

Używanie[edytuj | edytuj kod]

By wypić ze Słoika Wody, najedź na niego kursorem i wybierz Użyj lub przenieś przedmiot do swojego podręcznego ekwipunku i naciśnij odpowiedni przycisk. Można to zrobić 2 razy, przyjmując po 100 wody, nim słoik się wyczerpie (lecz tylko w przypadku jeżeli twój poziom wody nie jest pełen)

By napełnić Słoik wody, użyj go stojąc w deszczu lub wodzie. Możesz również napełnić go poprzez umieszczenie go w ekwipunku kamiennego lub 20x20px metalowego ujścia wodociągu.

Słoik wody może być również użyty do 20x20px Płynnego Piwa w Beczce Piwa by stworzyć 20x20px Słoik piwa.

Mrożenie[edytuj | edytuj kod]

Zamrożony Słoik wody

Wypełniony słoik wody możesz włożyć do Lodówki lub 20x20px Tek-Koryta i po 60 sekundach otrzymać Mrożoną Wodę. Picie ze Słoika Mrożonej Wody zwiększa twoją izolację hipertermiczną o 84 i zmniejsza hipotermiczną o tyle samo, co ułatwia przetrwanie dnia w gorącu Spalonej Ziemi, lecz utrudnia w trakcie chłodnej nocy. Po wyjęciu z lodówki, Słoik Mrożonej Wody zmieni się w zwykły Słoik wody po 240 sekundach. Jednakże, zostawienie słoika w lodówce wydłuży czas zmiany do równowartości prawie 2 lat. Słoik Mrożonej Wody może usunąć udar cieplny, a namiot może pomóc chwilowo uchronić przed gorącem.


Szablon:Nav Narzędzia