Słomiana ściana

Z ARK: Survival Evolved Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Słomiana ściana jest najbardziej podstawową ścianą dostępną w grze. Zapewnia konstrukcje do budowania oraz ogradza obszar.

Budowanie[edytuj | edytuj kod]

Słomiana ściana może być położona na dowolnym Wooden Foundation.png fundamencie, Wooden Fence Foundation.png fundamencie ogrodzenia, Wooden Ceiling.png suficie (z wyjątkiem Sloped Thatch Roof.png słomianego zadaszenia) czy na innej ścianie.

Ściana zapewnia również podparcie zapewniające budowanie struktur na szczycie ściany, rozszerzając do 2 sufitów na osiach x i y, oraz do 1 sufitu po przekątnej od ściany znajdującej się bezpośrednio nad fundamentem. Naciśnij klawisz akcji (R) by obrócić widok położenia ściany.

Dodatkowe informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Jeżeli ściana zostaje zniszczona, każda część budynku, która jest zależna od niej w ramach podparcia zostanie również zniszczona. Jeżeli została usunięta poprzez opcję zniszczenia, to żadne zasoby z dodatkowych struktur nie zostaną zwrócone.
  • Słomiane struktury są słabe i zapewniają praktycznie żadną ochronę przeciwko atakom ze strony dinozaurów i innych graczy.
  • "Słomiana ściana" jest traktowane jako struktura słomiana i może być uszkodzona przez wszystko pomijając nie-wybuchowe ataki dystansowe.

Szablon:PaintRegions

Szablon:Nav Buildings