UWAGA: Każdy użytkownik jest proszony o dokończenie tłumaczenia stron w kategorii „Tłumaczenia do ukończenia” przed rozpoczęciem tworzenia nowych stron

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Szablon:Doc

Z ARK: Survival Evolved Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Template-info.png Dokumentacja

By użyć tego szablonu, stwórz podstronę doc do szablonu, a następnie wstaw {{doc/start}} na początku dokumentacji i {{doc/end}} na jej końcu.

Na stronie szablonu wstaw <noinclude>{{doc}}</noinclude> w nowej linii na końcu szablonu. Podstrony /doc zostaną automatycznie dodane do Kategoria:Szablony dokumentacji.

Dodatkowe parametry[edytuj kod]

clear[edytuj kod]

Jeśli szablon ma ustawioną funkcję float (zawartość opływa szablon), wstawienie parametru {{doc/start|clear}} zamiast {{doc/start}} wymusi wyświetlenie dokumentacji pod nim.
Przydaje się także do szablonów nie korzystających z <includeonly>, wstawiając przestrzeń między dokumentacją a szablonem.

nodoc=1[edytuj kod]

Szablon bez dokumentacji może być opisany parametrem {{doc/start|nodoc=1}} (ew. razem z parametrem clear, {{doc/start|clear|nodoc=1}}) zamiast {{doc/start}}.
Tło dokumentacji będzie się wyświetlać w kolorze czerwonym, by zaznaczyć jej brak. Strona zostanie automatycznie umieszczona w Kategoria:Szablony bez dokumentacji.

baddoc=1[edytuj kod]

Podobnie jak nodoc, ten parametr służy do opisywania stron które zawierają dokumentację, lecz jest ona wadliwa (np. pozbawiona przykładów, jest nieczytelna lub niezrozumiała, itd.).
Tło będzie się wyświetlać w kolorze żółtym, by zaznaczyć, iż jest ona niekompletna. Strona zostanie automatycznie umieszczona w Kategoria:Szablony z niewłaściwą dokumentacją

Parametr baddoc jest ignorowany, jeśli występuje razem z parametrem nodoc.