Triceratops

Z ARK: Survival Evolved Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Trike.png
Triceratops
These values may differ with what you see in-game or written elsewhere. But that is what the dossier says.
Common Name
Triceratops
Group
Species
Triceratops styrax
Time Period
Late Cretaceous
Komenda spawnująca
admincheat summon Trike_Character_BP_C
lub
admincheat SpawnDino "Blueprint'/Game/PrimalEarth/Dinos/Trike/Trike_Character_BP.Trike_Character_BP'" 500 0 0 35
Data
XP For Kill
8 XP
22 - 28 °C / 72 - 82 °F
Incubation Time
2h 29m 59s
Total Maturation Time
1d 22h 17m 45s
Breeding Interval
18h - 2d

Triceratops lub pospolicie Trike (czyt. trajk) to jedno ze stworzeń w grze ARK: Survival Evolved.

Dossier[edytuj | edytuj kod]

"Dossier" to strefa w artykule, która przedstawić ma notatki Heleny - autorki dossierów występujących w grze. Informacje tu podane mogą nie zgadzać się w 100% z grą.

Dziki[edytuj | edytuj kod]

Najwyraźniej krzyżówka triceratopsa i styracozaura, triceratops styrax posiada rogi na pysku triceratopsa jak i obwódkę z kolców styracozaura.

Przeważnie spokojnie wypasający się dinozaur, triceratops stanie się bardzo agresywny gdy zostanie sprowokowany. Będzie atakował wszystkich agresorów jak i złodziei jaj z niezwykłą zawziętością. Ucieczka od triceratopsa jest trudniejsza niż może się wydawać, przez jego umiejętność do szarżowania na cel.

Zaobserwowałam bardzo wrogie reakcje triceratopsów na dzikie tyranozaury, na które triceratopsy rzucały się całym stadem. Mimo, że powolne, triceratopsy są zabójcze w grupie.

Oswojony[edytuj | edytuj kod]

Pospolity wierzchowiec dla jeźdźców dinozaurów, triceratops służy dobrze jako zwierzę stadne jak i wierzchowiec bojowy. Płyta kostna na głowie triceratopsa bardzo dobrze chroni przed obrażeniami nadchodzącymi od frontu, a jego szarża jest śmiertelnie niebezpieczna. Jest bardzo opiekuńczy wobec innych przedstawicieli swego gatunku gdy w pobliżu jest drapieżnik. W obecności większych mięsożerców, triceratops staje się silniejszy, tak jak całe jego stado.

Jest on w stanie zdobywać zadowalającą ilość surowców, przez strząsanie jagód z krzaków przy pomocy swoich rogów, dzięki czemu jest on bardzo dobrym kompanem dla mniejszych plemion.

Helena

Zachowanie[edytuj | edytuj kod]

Triceratops nie jest agresywny dopóki nie zostanie zaatakowany. Gdy zostanie już zaatakowany, szarżuje on na wroga i uderza w niego głową. Szarża ta odpycha na sporą odległość, przez co triceratopsy są groźniejsze przy klifach. Dystans odepchnięcia jest zależny od wagi wroga. Jednak atak ten może być z łatwością uniknięty, mimo wszystko gdy zobaczymy, że rozpoczął swą szarżę, lepiej jak najszybciej odskoczyć na bok. Triceratops jest zwierzęciem stadnym, więc gdy jeden z nich zostanie zaatakowany, reszta ruszy do ataku.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Triceratops to stosunkowo mały, tęgi, czworonożny roślinożerca, którego głowa jest wyposażona w płytę kostną i 3 rogi z frontu, i obwódkę z wielu małych kolców.

Oto modele triceratopsa. Na pierwszym planie model z aktualizacji "TLC Pass 2", za nim stary model, który był w grze od jej wydania w fazie Early Access:

Oswajanie[edytuj | edytuj kod]